Juuksepikendustest.

Kuna internetis on väga palju aegunud ning lausa valeinformatsiooni juuksepikenduste kohta, siis kirjutan siia enda kogemuste põhjal, kuidas lood tegelikult on. Loomulikult ei kehti kunagi kõik näpunäited iga kliendid kohta, kuna iga inimese juuksed on erinevad. Ja ilmselt paljud juuksurid minuga arvamust ei jaga.. aga .. nagu öeldakse, nii palju, kui on juuksureid, on ka erinevaid arvamusi.

Korduma kippuvad küsimused

1Müüt! Palsamit ei tohi kasutada enne paigaldust.
paigaldusse värskelt pestud peaga. Pesemisel kasuta kindlasti palsamit või maski - vastasel juhul on väga halb paigaldada, juuksed kipuvad takuseks, on halvasti kammitavad ning mis kõige hullem - nad on elektrit täis õõõhhh 😀 Parim on, kui lasta peale pesu juuksed loomulikult kuivada või kasutada fööni, kuid kindlasti ei tasu enne paigaldamist sirgendada või lokke teha või hunnikus viimistlusvahendeid pähe uhada. See aitab juuksuril näha, kuidas juuksed hoiavad ning maksimaalselt mugava ja enda juustega kokkusulanduva tulemuse luua. Siis on hiljem kodus pikendustega elu lihtsam, ei teki kohustust neid igapäevaselt peale pesu hullult sättida, viimistleda või sirgendada.
2Müüt! Palsamit ei tohi panna kinnitustele.
Samuti käivad jutud, et pikendustega ei tohi palsam minna juuksejuurele ega kinnitustele. Võib küll, mitte midagi halba ei juhtu. Loomulikult, kui su juuksed lähevad väga ruttu mustaks ja pead tihti pead pesema, siis ei ole mõistlik panna palsamit peanahale seda enam, et palsam ei ole selleks enamasti mõeldud ja tuleks panna juuksekarva pikkusele alates mõne cm kauguselt juuksejuurest. Kuid see selleks, pikenduste kinnitusele palsam midagi halba ei tee. Tänapäeva kinnitused on väga tugevad ning nad ei tule palsamiga peast ära ega lähe pehmeks.
3Müüt! Vahetult enne paigaldust ei tohi juukseid värvida.
See ei vasta tõele. Kui oled juukseid värvinud, ei ole vaja oodata enne, kui saab paigaldada pikendused. Need võib kohe paigaldada ning sellest ei teki mitte mingeid probleeme 🙂
4Müüt! Vahetult peale paigaldust ei tohi juukseid värvida või pesta.
Tohib küll. Tänapäeval kasutatakse väga tugevat keratiini ning kui kinnitused on õigesti paigaldatud, ei teki mingeid probleeme, kui kasvõi kohe peale paigaldamist neid pesta. Teipkinnituste puhul võiks siiski oodata 24h.
5Müüt! Pikendusi peab pesema vähemalt kord nädalas.
Ei pea, pikendustega pese oma juukseid vastavalt vajadusele täpselt nii, nagu ka oma loomulikke juukseid. Tõsi, kui juuksed lasta pidevalt väga rasvaseks või kasutades mingeid selliseid ökošampoone, mis korralikult puhtaks ei pese, siis võib see lõpuks väga harvadel juhtudel hakata keratiinile halvasti mõjuma. Enne pesemist on soovitatav juuksed läbi kammida.
6Müüt! Pikendustega on vaja kasutada spetsiaalseid tooteid.
Pikendused ei vaja spetsiaalseid šampoone, palsameid ega mingeid muid juuksehooldustooteid. Õige šampooni leiad, kui valid selle vastavalt oma peanahale (mis ei ärrita peanahka, mis hoiab juuksed kohevad ja kenasti puhtad). Palsam või mask vali vastavalt juuksetüübile - pikendustega enamasti võiks kasutada midagi tõhusat pikkadele kahjustatud juustele, et nad oleksid head ja pehmed ning hästi kammitavad. Ka sügavpuhastavat šampooni, kuivšampooni, toonivaid maske/šampoone ning spreipalsamit võib kasutada. Juukseid pese nii tihti, kui vaja. Peanaha juurest hõõru nagu tavaliselt, juuksepikkust pese õrnemalt (mitte nagu sokke :P) et neid mitte liigselt hõõruda. Palsamit/maski peale kandes kammi juuksed sõrmedega läbi ning seejärel kasuta õrnalt ning ettevaatlikult kammi või harja, et toode korralikult juustesse saada. See liigutus aitab ka palsamil juuksesoomust sulgeda ning lisab kannatust mõjuaega ära oodata.
7Müüt! Juuksepikenduste kinnitused kardavad sauna.
Vastupidi, saunas käies võid panna maski juustesse, et kuumus sellel paremini imenduda laseks.
8Müüt! Juuksepikenduste kinnitusele ei tohi panna viimistlusvahendeid.
Ma ei tea kust need müüdid tulevad. Tohib küll panna. Midagi ei juhtu.
9Müüt! On normaalne, et hoolduste vahepealsel ajal libiseb salke välja.
Ei ole normaalne tegelikult. Salgud peavad peas püsima hooldusest hoolduseni. Kui kammimisel tuleb pisut karvu, siis see on loomulik kadu, kuid päris palju neid ei tohiks välja tulla ning kindlasti mitte salkudena. Kui selline asi juhtub, tuleks kindlasti võtta oma paigaldajaga ühendust.
10Peaaegu müüt 😛 ! Pikendused tuleb ööseks panna kinni.
See ei ole kindlasti kohustuslik ning midagi halba ei juhtu, kui magada lahtiste juustega. Samas peavad pikendused paremini vastu, kui nad panna ööseks õrna punupatsi. Enne ja pärast magamist on soovitatav juuksed kammida kasutades õli või spreipalsamit. Ka ujuma minnes on soovitatav juuksed punupatsi panna.
11Ära mine märja peaga magama.
No see on tõesti tõsi. Ega see otseselt ei kahjusta midagi, aga hommikul võib olla päris halb üllatus, kui juuksed on koledasti kortsu kuivanud ja pead hakkama neid uuesti pesema :))
12Müüt! Juuksepikendused ei kahjusta.
Enamik kliente soovib enne paigaldamist teada kas ja kui palju juuksepikendused oma juukseid kahjustavad. Vastus on JAH, endamasti kahjustavad. Aga see, kas üldse ja kui palju, on igal inimesel väga individuaalne. Kindlasti õigete võtetega paigaldatud ning hooldatud pikendused kahjustavad oma juukseid minimaalselt. Seda muidugi eeldusel, et koduhoolduse võtted on õiged ning salongihoolduse vahe ei jäeta liiga pikaks - see peaks jääma 2 - 4 kuu vahele, ning õrnade oma juustega kliendil ei tohiks ületada 2 kuud. Peale seda tuleks pikendused kas tõsta või eemaldada. Põhjus on selles, et kuigi alguses on pikenduse salk paigaldatud optimaalse paksusega oma salgu külge, siis ajaga tuleb enda juukseid peast ära ja oma juuste salk muutub seetõttu järjest õhemaks. On teada, et loomulikul kujul tuleb inimesel päevas ära ca 100 juuksekarva, kuna nende eluiga saab läbi ning juuksed vahetuvad. Lisaks tõmbab osad karvad ära ka pikendustest tekkinud lisaraskus ning seetõttu, kui jätta liiga pikk hoolduse vahe, jäävad pikendused varsti rippuma nö oma juustest paari karva külge, mille võib kergesti kammides kogemata peast välja rebida. Seega liiga pikk hoolduse vahe kahjustab! Samuti koormab juuksejuurt, kui pikendustega kanda juukseid kõrges patsis või pesta neid üle pea ette kummardades. Salgud on oma juustesse paigaldatud suunaga ülevalt alla ja neid vastupidises suunas tõmmata, võib see oma karvu peast välja kiskuda. Midagi hullu ei juhtu, kui neid asju teha vahel harva aga kindlasti ei tohiks see olla igapäevane harjumus.
13Müüt! Üks pikenduste tehnika kahjustab vähem, kui teine.
Ka see ei ole tõsi. Tegelikult ei ole suurt vahet, millise kinnitustüübiga on püsipikendused juustese paigaldatud. See, mis kahjustab kõige enam, on just lisaraskus juuksejuurtele ning see, et juuksed on fikseeritud sundasendisse. Sundasendis omavahel kinnituatud juuksed hakkavad enamasti välja kasvades juure poolt tekitama väikest pusa, mille põhjustavad peast välja tulnud karvad, mis on siiski pikenduse kinnitusega fikseeritud. Selline pusake on vältimatu. See on pikaaegselt kinnitatud juuste loomulik reaktsioon, sama juhtub ka näiteks patside puhul, mida kantakse rohkem, kui paar nädalat. Seega ei ole üldises mõttes üks kinnituse tüüp parem või kasulikum kui teine. Vahel võib juhtuda, et mõnele kliendile mõni tehnika ei sobi, siis saab katsetada muud. Enamikele klientidel sobivad kõik aga kõige rohkem eelistatakse keratiinkinnitusi, kuna see püsib alati hästi peas ja ning kinnitused on väikesed ning liikuvad.
14Müüt! Clip-in pikendused ei kahjusta oma juukseid.
See on tõsi, kui clip-inne kasutada harva nö üheks ürituseks. Kui aga neid kasutada igapäevaselt, siis kahjustavad clipid isegi rohkem, kui püsipikendused. Kuna nende puhul hoiavad rasket pikenduse riba juustes paar klambrit ning enamasti paigaldatakse clipid peas alati samasse piirkonda siis võivad nendesse kohtadesse tekkida kiilakad laigud, mis ei pruugi taastuda. Kõik on kindlasti kuulnud, et keegi on noorena palju kulme kitkunud ja nüüd ei kasvagi sinna enam õiget kulmujoont, nagu vanasti. Juuksekarvadega võib juhtuda sarnaselt.
15Müüt! Clip-in pikendused võib ümber teha püsipikendusteks.
Paljudel on jäänud kunagi soetatud clip-in pikendused kappi seisma ja on tekkinud idee, neid siiski kasutada. Tõsi, nendele clippide juustele võib külge kinnitada teibi või keratiini, et siis neid püsipikendustena kanda, kuid paraku enamasti ei ole see materjal mõeldud igapäevaseks kasutamiseks. Kui just need clipid ei ole valmistatud kvaliteetsetest slaavi juustest, siis enamasti ei saa neid igapäevaselt kanda, kuna peale mõndasi pesukordi tuleb neil silikooni kiht maha ja nad muutuvad takuseks. See võib lõpuks minna veelgi kallimaks, kui uued slaavi juuksed lasta paigaldada ning võib kaoma juukseid kahjustada.
16Müüt! Juuksepikendusi ei saa paigaldada lühikestele juustele.
Saab küll paigaldada. Enamasti vähemalt. Minu tehtud töödega saab tutvuda siin http://cybercat.ee/juuksepikendused/juuksepikendused-luhikestele-juustele/

Ma ise olen juuksepikendusete suur fänn ja kannan neid juba üle 15 aasta järjest ilma pausita ning ei kavatse neid kunagi ära võtta.

- Kristiina

1Tahaksin ka ise hakata juuksepikendusi paigaldama, mis selleks tegema peab?
Alustada tuleks koolitusest, kui olete veendunud, et juba omate vastavaid oskusi, võtke ühendust, et hakata meie edasimüüjaks.
2Milliste erihoolt vajavad juuksepikendused?
Meie juuksurid oskavad soovitada Teile vajalikke ja sobivaid juuksehooldusvahendeid. Peale kolme kuud on soovituslik pikendused eemaldada ning soovi korral uuesti paigaldada, ehk tõsta.
3Kas minu juustele saab paigaldada juuksepikendusi?
Enamasti on sellele küsimusele lihtne vastus – jah, saab! Kui kahtlete, võtke meiega ühendust ja lepime kokku aja konsultatsiooniks.